Aktualności OSP Noqy Staw

26-09-2009 21:17:05

Gminne zawody sportowo – pożarnicze

Szybsi o 1 sekundę !

W niedzielę 30go sierpnia odbyły się zawody sportowo – pożarnicze w których uczestniczyły 3 drużyny OSP – Nowy Staw, Lipinka oraz Myszewo.

Komisję sędziowską powołał Prezes ZOSP RP w Nowym Stawie a sędzia głównym był Tomczonek Zygmunt. Zawody rozegrane zostały w konkurencjach: ćwiczenie bojowe sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami.

Zawody odbyły się na stadionie miejskim OSiR w Nowym Stawie. Losowanie wyznaczyło kolejność startowania drużyn -  zaczyna Nowy Staw, kolejnie Lipinka i Myszewo.

W sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami każda z drużyn uzyskuje taki sam czas – 82 sekundy. Już wiadomo, że druga konkurencja będzie decydująca. Jako pierwsi Strażacy z Nowego Stawu biegną po najlepszy czas, co się okazuje – sędzia zatrzymuje stoper na 56 sekundzie. To dobry czas jednak drużyna Lipinki uzyskuje czas o jedna sekundę lepszy – 55 sekund ! Ekipa Strażaków z Myszewa niestety nie miała lepszego czasu bo aż 82 sekundy wiec wiadomo już, ze Strażacy z Lipinki są zwycięzcami gminnych zawodów.

Zwycięzcy oraz ekipa która zajęła drugie miejscy czyli Lipinka oraz Nowy Staw jadą na Powiatowe Zawody Pożarnicze które odbędą się w Miłoradzu 27 września 2009

Skład komisji sędziowskiej:

1. Sędzia główny zawodów – Zygmunt Tomczonek

2. Kierownik sekretariatu – Henryk Śmiech

3. Kierownik zespołu sędziowskiego – Marek Roman

4. Sędzia startowy – Jan Stasiak

5. Sędzia mierzący czas – Tadeusz Ciolek

6. Sędziowie kontrolujący prawidłowość wykonanych czynności

- Kazimierz Starzyk

- Mirosław Kozłowski

- Jan Ciołek

- Czesław Żmuda

- Michał Bodal

- Józef Morawski

Skład drużyn biorących udział w zawodach:

OSP Nowy Staw:

Tylicki Eugeniusz, Żmuda Czesław, Macias Wojciech, Sznaze Andrzej, Głowacz Zbigniew, Szulc Jarosław, Kwiatkowski Marcin, Pelowski Piotr.

OSP Lipinka:

Poranicki Mariusz, Karasiński Adam, Skotarek Kamil, Pietrzyk Paweł, Jaroński Krzysztof, Harasimowicz Łukasz, Ninierza Marek, Stasiak Jan.

OSP Myszewo:

Mazur Adrian. Czeladka Paweł, Mazur Arek, Jóźwiak Łukasz, Mazur Arek, Nagrodzi ?, Bednarczyk A., Bednarczyk G., Bednarczyk M.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

1 miejsce – OSP Lipinka z wynikiem łącznym 137 pkt.

2 miejsce – OSP Nowy Staw z wynikiem łącznym 138 pkt.

3 miejsce – OSP Myszewo z wynikiem łącznym 164 pkt.